czwartek, 20 października 2016

Witajcie w nowym roku szkolnym! 

Czas wakacyjnego relaksu mamy już za sobą. Każdy z Was poczuł, że szkoła rozpoczęła się na dobre. Sprawdziany, kartkówki, powtarzanie słówek, zadania domowe i jeszcze wiele innych obowiązków…. A pamięć odmawia nam współpracy. Co zrobić, jak przebrnąć przez kolejne dni? 

Mamy dla Was kilka wskazówek, jak doskonalić swoją pamięć. 

  • PAMIĘĆ NALEŻY TRENOWAĆ! 
Oczywiście można skorzystać z szerokiej oferty kursów, szkoleń, warsztatów, treningów on-line, gier komputerowych.  

Ale przecież można sięgnąć po najprostsze narzędzie treningu umysłu, jakie istnieje. Całkowicie darmowe i dostępne na wyciągnięcie ręki - dla każdego. To najlepszy trening pamięci!!


Zadacie pytanie: Co to za genialna technika? 
Odpowiadamy: CZYTANIE! Tak, tak!!!                                                                  
Czytanie jest jedną z najbardziej angażujących i stymulujących aktywności dla Twojego mózgu. Wymaga ono wysokiej koncentracji, logicznej analizy i jednocześnie syntezy informacji w większe jednostki znaczeniowe. Pobudza wyobraźnię i trenuje pamięć. 
Podczas czytania korzystacie z całego mózgu, uruchamiając na przemian lewą i prawą półkulę poprzez logiczne myślenie i wyobraźnię. 
Nie potrzebujecie do niego żadnych dodatkowych materiałów. Żadnego drogiego sprzętu czy urządzeń. Książka jest zawsze na wyciągnięcie ręki. 
  • Trenujcie pamięć podczas czytania!!! To najlepsza i najprostsza metoda! To tak niewiele, ale zarazem tak dużo, aby poprawić pamięć.  

Już jutro kilka wskazówek, jak wykorzystać proces czytania, aby doskonalić 
koncentrację i pamięć.

artykuł na podstawie tekstu ze strony: www.szybkanauka.proBrak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarze o obraźliwej treści będą usuwane.