poniedziałek, 8 czerwca 2015

Kochani Uczniowie!

Dzisiaj napiszemy trochę o pewności siebie !
Jak myślicie czym jest pewność siebie?
W czym ona nam pomaga? I czy możemy jej się nauczyć?

No więc zacznijmy od teorii:

Pewność siebie jest to stan umysłu, w którym czujesz się dobrze w swojej skórze. To akceptowanie siebie w pełni, ze swoimi wadami i zaletami. To docenianie i akceptowanie tego jacy jesteśmy. Pewność siebie oznacza również to, że jesteśmy wyrozumiali wobec siebie i że traktujemy siebie jako cennę i wartościową osobę. Jest to również umiejętność działania pomimo strachu, odczuwanych wątpliwości. Pewność siebie to również świadomość swoich uczuć, wartości i celów do których dążymy.

A jak sądzicie Drodzy Uczniowie w czym nam pomaga pewność siebie?
Z pewnością bardzo ułatwia nam życie. Będąc pewnym siebie jesteśmy bardziej odważni. Lepsza jest też efektywność działania kogoś kto wierzy we własne możliwości. A co się stanie gdy osobie pewnej siebie coś się nie uda? Przede wszystkim traktuje porażkę jako cenną lekcję na przyszłość. Wyciąga wnioski i stara się następnym razem poprawić swój wynik.

No więc dobrze, skoro już wiemy jak cenna jest pewność siebie to zastanówmy się jak zyskać pewność siebie?

Przede wszystkim POZNAJ I DBAJ O SIEBIE.
Zastanów się kim jesteś? Jaki Jesteś? Jakie masz zalety a jakie wady? Jakie cenisz wartości w swoim życiu?
Dbaj o siebie jak o najlepszego przyjaciela, o którego się troszczysz, okazujesz mu zaufanie, szacunek. Cenisz go i lubisz takim jakim jest.

Postaraj się ZAAKCEPTOWAĆ SIEBIE.  Zastanów się, jakich trzech cech nie akceptujesz w sobie samym, następnie zanotuj je. Kolejnym krokiem będzie zastanowanie się jakie korzyści masz z ich posiadania?  Tak naprawdę dopiero jak zaakceptujesz tą niechcianą część siebie masz szansę na to, aby ją zmienić, lub po prostu polubić.
Zastanów się również czy w Twoim życiu są osoby, do których się porównujesz? Jak wypadasz w tych porównaniach? Co chcesz osiągnąć przez stosowanie takich właśnie porównań? A co mogłoby się stać jakbyś przestał to robić? Czy mógłbyś poczuć się lepiej?
PAMIETAJ! Każdy z nas jest indywidualną jednostką, niepowtarzalny człowiekiem! Czyli nie ma dwóch takich samych ludzi! Więc nie ma sensu porównywać się z innymi!

BUDUJ POCZUCIE WŁASNEJ WARTOŚCI. Szukaj w swoim życiu momentów, kiedy coś Ci wychodzi. Szczególnie doceniaj małe sukcesy, których zazwyczaj jest dużo. Zapisuj je i przypominaj sobie o nich często.

NOWE DOŚWIADCZENIA. Istotnym sposobem zwiększania swojej pewności siebie jest jak największa aktywność i zdobywanie nowych doświadczeń. Innymi słowy im więcej rzeczy robimy tym bardziej poznajemy siebie. Dzięki czemu stajemy się bardziej odważni i śmiali w działaniach, bo znamy siebie i swoje reakcje i wiemy jak postępować, aby osiągnąć sukces. Nie bójmy się porażek! Bo dzięki nim uczymy się i dzięki nim możemy coś zmienić w naszym postępowaniu. Warto więc robić nowe rzeczy i próbować tego czego jeszcze nie umiemy.
Stwórz listę siedmiu rzeczy, których chciałbyś spróbować zrobić, ale wywołują u Ciebie lęk i niepewność. Uszereguj je według stopnia trudności i ustal i zaplanuj ich wykonanie w najbliższych 7 tygodniach - jedno zadanie na tydzień.Więc niech hasłem przewodnim Wszystkich Was się stanie:
BĄDŹ BOHATEREM SWOJEGO ŻYCIA!!!!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarze o obraźliwej treści będą usuwane.