czwartek, 6 listopada 2014

Najmilsi!

Ostatnio proponowałyśmy Wam zestaw ćwiczeń, które mają za zadanie usprawniać Waszą pamięć. Dzisiaj kontynuując temat chcemy Wam zaproponować inny rodzaj ćwiczeń.
A jaki? Ćwiczenia fizyczne! Tak to nie pomyłka! Dlaczego zapytacie?
Dlatego, że ćwiczenia fizyczne, szczególnie wykonywane na świeżym powietrzu powodują dotlenienie naszego mózgu, co za tym idzie jest on bardziej ukrwiony i sprawny. Więc drodzy uczniowie im więcej ćwiczeń fizycznych na powietrzu tym lepiej dla Was :))
A jakie ćwiczenia najlepiej uprawiać?
Może to być zwykły spacer - najlepiej codzienny, trwający ok 20 - 30 min., jazda na rowerze, ale także gra w piłkę, zabawy ruchowe, pajacyki lub przysiady. Innymi słowy wszystko co przyjdzie Wam do głowy :)) I dobrze jest ćwiczyć przy każdej pogodzie. Kiedy jest plucha i pada deszcz możecie wziąć ze sobą parasol na spacer, kiedy jest śnieg po prostu ciepło się ubierzcie i też wyjdźcie na dwór :)
źródło zdjęcia: pp11.edu.gorzow.pl

Poza tym, że dzięki ćwiczeniom Wasze mózgi będą lepiej pracować, a Wy łatwiej się uczyć to będziecie też bardziej zdrowsi i odporni na choroby. Dlaczego? Dlatego, że jak pokazują badania regularne ćwiczenia fizyczne zwiększają naszą odporność na choroby i sprawiają, że mamy lepsze samopoczucie. W trakcie ćwiczeń w mózgu wydziela się "hormon szczęścia" serotonina, która odpowiada za nasze samopoczucie.
Ważne też jest ile śpimy. Dla dobrej regeneracji potrzebujemy dużo snu, więc ważne jest abyście kładli się spać w miarę wcześnie, żeby przynajmniej 8 godzin snu było. Dlaczego? Ponieważ, gdy się nie wysypiamy nasz mózg nie potrafi wydajnie pracować i mamy pogorszoną koncentracje uwagi.
Podsumowując:
Kochani uczniowie ćwiczcie jak najczęściej na świeżym powietrzu a będziecie lepiej się uczyć, lepiej zapamiętywać i będziecie mieć dobre samopoczucie. Nie zapominajcie także o tym, aby spać przynajmniej 8 godzin :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarze o obraźliwej treści będą usuwane.