czwartek, 2 października 2014

Kochani uczniowie!
Czy wiedzieliście, że nasz mózg budową przypomina orzech włoski? Oraz czy wiedzieliście, że składa się z dwóch półkul? 
Każda z półkul mózgowych odpowiada, za inne funkcje.
Lewa półkula jest określana jako logiczna. Swoim działaniem przypomina komputer, który wszystko organizuje i porządkuje. Odpowiedzialna jest za : zdolności matematyczne, gramatykę, logikę, zapamiętywanie faktów, imion, słów. Odpowiada również za czytanie ze zrozumieniem i przetwarzanie informacji zawartych w tekście, myślenie i analizę.
Prawa półkula jest nazywana półkulą artystyczną. Odpowiada za naszą kreatywność, wyobraźnię, upodobanie do muzyki i rytmu oraz uzdolnienia plastyczne. Jest to też półkula emocjonalna, bo dzięki niej rozumiemy uczucia i  mamy intuicje. Pozwala nam również na bycie spontanicznym i pozwala nam rozumieć metafory i pojęcia abstrakcyjne.
Czasami jest tak, że któraś z półkul dominuje w działaniu. Jeśli więc jesteście bardziej zorganizowani, lubicie porządek a do tego bardziej lubicie matematykę od języka polskiego czy historii to dominuje u Was lewa półkula mózgowa. Jeśli natomiast jesteście artystycznymi duszami, lubicie rysować, malować i może śpiewać do tego jesteście spontaniczni i kreatywni to dominuje u Was prawa półkula mózgowa.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarze o obraźliwej treści będą usuwane.